Osiedle nowoczesnych bloków mieszkalnych w Mińsku Mazowieckim – Dobry Adres

Zastanawiasz się, gdzie warto kupić dom lub mieszkanie? Być może zainteresują Cię mieszkania na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim. Położony jest zaledwie 38 km od centrum stolicy, a przy tym bardzo dobrze z nim skomunikowany. Jest to miasto z dobrym dojazdem do Warszawy. Posiada też wiele innych zalet, o których piszemy poniżej. Budową nowych osiedli na terenie Mińska Mazowieckiego zajmuje się powołana przez nas firma Dobry Adres Sp. z o.o.

Mieszkania na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim

Mińsk Mazowiecki to na pierwszy rzut oka nieduże, kameralne miasto. Jego obszar to zaledwie około 13 km2, a liczba mieszkańców przekracza nieco 40 tys. Położone jest na wschód w odległości około 20 km od granicy Warszawy i 38 km od jej centrum. Duża część mieszkańców Mińska Mazowieckiego udaje się codziennie do pracy w stolicy. Jest to możliwe dzięki doskonałemu skomunikowaniu – bezpośrednia komunikacja autobusowa, kolejowa, a od niedawna również autostrada.

Mińsk Mazowiecki uchodzi za sypialnię Warszawy. To ciche miejsce, w którym starsza drewniana zabudowa przeplata się z nowoczesnymi osiedlami mieszkaniowymi. Nowoczesne mieszkania w Mińsku Mazowieckim dostępne są m.in. w naszej ofercie. W mieście dostępny jest też szereg najważniejszych usług. Miasto posiada własne galerie handlowe, szkoły (od podstawówki aż po szkoły ponadpodstawowe o różnych profilach i uniwersytet trzeciego wieku), jak również toczy się tutaj ożywione życie kulturalne. W Mińsku Mazowieckim powstają nowe osiedla, gdyż zainteresowanie tym satelickim miastem Warszawy stale rośnie.

W mieście dominuje niska zabudowa handlowo-usługowa i mieszkaniowa, na którą składają się bloki o 2 lub 4 kondygnacjach i domy jednorodzinne. Występuje tutaj zarówno zabytkowe drewniane budownictwo, oraz nowoczesne obiekty. Zabytkami są stylowe wille, kamienice i pałace, np. Pałac Dernałowiczów i Pałac Łubieńskich. W Mińsku Mazowieckim znajduje się kilkanaście obiektów wpisanych do rejestru zabytków oraz całe obszary zabudowy chronione przez plan zagospodarowania przestrzennego W części południowej Mińska znajdują się zakłady przemysłowe, m.in. Zakłady Naprawcze Tabory Kolejowego, Fabryka Urządzeń Dźwigowych, Harper Hygienics i zakłady obuwia Bartek. Zieleń miejska to skwery i tereny leśno-parkowe, jak Park Dernałowiczów czy Leśnictwo Stankowizna, a także łąki i lasy należące do Mińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Na terenie miasta znajduje się 13 pomników przyrody (głównie dęby), zaś tuż za miastem, niedaleko dworca kolejowego Wszebora, czyli najstarsza sosna w Polsce. Obok niej znajdują się popularne i chętnie wykorzystywane przez mieszkańców Mińska leśne tereny rekreacyjne. Są tu np. popularne ścieżki do biegania, a zimą do narciarstwa biegowego.

Tworzone przez nas osiedla mieszkaniowe i sprzedawane mieszkania są blisko stacji PKP w Mińsku Mazowieckim. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, czy przeprowadzając się poza Warszawę będzie się miało bardzo trudny dojazd do pracy lub do rodziny bądź znajomych w Warszawie. Mieszkania blisko stacji PKP w Mińsku Mazowieckim gwarantują szybki i wygodny dojazd do każdego miejsca w stolicy!

Nowe mieszkania z ogródkiem w Mińsku Mazowieckim

Jednym z głównych powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzenie z Warszawy i zamieszkanie w jednej z mniejszych okolicznych miejscowości, jest lepszy dostęp do licznych terenów zielonych. Rozwiązaniem, które dodatkowo sprawi, że w nowym miejscu zamieszkania, będziemy się czuli bardzo dobrze, jest zdecydowanie się na nowe mieszkanie z ogródkiem w Mińsku Mazowieckim. W przydomowym ogródku można posadzić takie rośliny, jak nam się podoba i o jakich zawsze żeśmy marzyli. W ofercie Dobry Adres znajduje się wiele nowych mieszkań z ogródkiem pod Warszawą!

Idealna oferta nieruchomości na sprzedaż z rynku pierwotnego w Mińsku Mazowieckim

Mińsk Mazowiecki cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród Warszawiaków, którzy poszukują możliwości kupienia własnych nieruchomości, a ze względu na duże koszty i stałe wzrosty cen mieszkań w Warszawie ich na to nie stać. Mińsk Mazowiecki jest też często wybieranym nowym miejscem zamieszkania przez osoby, które szukają dla siebie idealnego miejsca zamieszkania, żeby móc pracować w Warszawie. Stolica od lat jest najczęściej wybieranym przez Polaków kierunkiem migracji zarobkowej. Każdego roku w okolice Warszawy przyjeżdża również wielu migrantów z innych części Europy i ze wschodu. W Warszawie mieszka wiele osób, które przyjechały tu, żeby znaleźć dobrą, stałą pracę i móc założyć rodziny. W Mińsku Mazowieckim bez problemu można znaleźć tanie mieszkania, w dobrym standardzie, które później można wykończyć zgodnie ze swoim gustem i potrzebami. W aglomeracji warszawskiej, czyli i w mieście i w jego okolicach, działa wiele nie tylko polskich, ale też międzynarodowych firm, które oferują wiele różnego typu miejsc pracy. Z tego powodu dużą popularnością wśród klientów cieszą się też podwarszawskie miejscowości, takie jak właśnie Mińsk Mazowiecki.

Podejmując decyzję o zamieszkaniu w Mińsku Mazowieckim, zamiast w samej Warszawie, klienci na pewno nie ograniczają możliwości szybkiego dostania się w dowolne miejsce w stolicy. Dobry Adres to bowiem nie tylko nazwa firmy deweloperskiej, która zrealizowała projekt przygotowanego osiedla mieszkaniowego, ale także faktyczny stan nieruchomości i tego jak wygodnie jest w niej każdemu mieszkać. Jednocześnie też zamieszkują w miejscowości, w której nie jest tak głośno, jak w samej Warszawie, nie ma tak dużego ruchu ulicznego, i jest odczuwana bliskość i możliwość łatwego korzystania z wielu terenów zielonych. Mieszkanie w Mińsku Mazowieckim na pewno będzie dla każdego wygodne i każdy będzie w pełni zadowolony z podjętej decyzji o kupieniu tu nieruchomości

Mieszkania w stanie deweloperskim i mieszkania pod klucz

W ofercie firmy deweloperskiej Dobry Adres wkrótce znajdą się też różnego typu mieszkania z rynku pierwotnego w Mińsku Mazowieckim. W fazie przygotowania są obecnie nowe osiedla mieszkaniowe w ekskluzywnej lokalizacji w centrum miasta, przy ul Okrzei, a także w budynku mieszkalnym przy ul. Braci Śniadeckich. W planach mamy sprzedaż nie tylko mieszkań w stanie deweloperskim w Mińsku Mazowieckim, ale także mieszkań pod klucz, czyli takich które zostały już przez nas wykończone zgodnie z wybranym wcześniej przez klienta projektem. Mieszkania z rynku pierwotnego od dawna cieszą się największą popularnością wśród klientów. Dzięki temu, że nikt wcześniej w kupionej przez klienta nieruchomości nie mieszkał, otrzymuje się możliwość wykończenia jej w takim stylu, jak będzie klientowi najbardziej odpowiadało. Nie trzeba iść na żadne kompromisy i zastanawiać się czy warto jest zostawić jakieś elementy wykończenia, które zostały w mieszkaniu po wcześniejszych lokatorach. Tu wszystko trzeba zrobić samemu i wybrać takie rozwiązania, jakie będą najwygodniejsze i jakie będą się najbardziej podobały nowemu właścicielowi nieruchomości. Co ważne, koszt wykończenia nowego mieszkania w stanie deweloperskim także może być pokryty zaciągniętym na jego kupno kredytem hipotecznym. Po odebraniu mieszkania i zakończeniu jego wykończenia, bank zapewne tylko sprawdzi, czy faktycznie pożyczone klientowi pieniądze zostały wykorzystane w taki sposób, jak było to określone w przygotowanym podczas składania wniosku o kredyt formularzu. Wykańczając kupione mieszkanie w stanie deweloperskim można się zdecydować na dowolny sposób i styl aranżacji i na zastosowanie dowolnych materiałów wykończeniowych. Oferujemy także pod Warszawą mieszkania wykończone pod klucz.

Udogodnienia zdrowotne dla mieszkańców Mińska Mazowieckiego

Za ochronę zdrowia w powiecie mińskim odpowiada prowadzony przez ten powiat i finansowany przez NFZ – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim. ZOZ składa się z izby przyjęć, pogotowia ratunkowego i 6 oddziałów. W szpitalu i przychodni działa 7 pracowni i 23 poradnie. Na terenie miasta działa kilkanaście Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej: klinik, przychodni oraz punktów rehabilitacjiRozwinięta komunikacja miejska

Najważniejszą arterią Mińska Mazowieckiego jest ul. Warszawska, stanowiąca fragment drogi krajowej nr 92 (Rzepin – Poznań – Warszawa). Przez miasto przebiega również droga krajowa nr 50, a północną obwodnicą jest autostrada A2, będąca częścią trasy międzynarodowej E30. Zarówno transport lokalny, jak i miejski, obsługiwany jest przez liczne autobusy PKS oraz linie prywatne, a dogodnym sposobem komunikacji z Warszawą jest transport kolejowy (40 pociągów osobowych dojeżdżających do centrum stolicy).Oprócz tego mieszkańcy Mińska Mazowieckiego mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Na terenie Mińska są też dostępne hulajnogi elektryczne i skutery Blinkee.

Edukacja w powiecie mińskim

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy osiedla znajdują się placówki edukacyjne. Na terenie miasta działają 2 licea ogólnokształcące (powiatowe i katolickie) oraz 5 zespołów szkół ponadgimnazjalnych (wszystkie powiatowe). W zespołach tych prowadzone są zarówno oddziały ogólnokształcące, jak i zawodowe (m.in. budownictwo, księgowość, mechanika samochodowa, ekonomia, szkołą chemiczna, technika ogrodnicza, sztuki plastyczne, gastronomia oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego). Samo miasto jest właścicielem 6 przedszkoli, 5 szkół podstawowych i 3 gimnazjów. Uzupełniają ten stan liczne prywatne przedszkola, gimnazjum powiatowe i gimnazjum katolickie. W Mińsku znajduje się także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Sklepy i usługi w Mińsku Mazowieckim

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji osiedla składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 180 m znajduje się kilka sklepów Topaz, 3 sklepy Biedronka, Kaufland, Lidl, Carrefour, Castorama oraz kilka galerii handlowych.

Sport i rekreacja zarówno dla dzieci jak i dorosłychZa sport w mieście odpowiada podlegający mu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ośrodek jest też właścicielem (a raczej obsługuje majątek miasta) stadionu przy ul. Sportowej oraz Aquaparku przy ul. Wyszyńskiego. Aktualnie największą atrakcją organizowaną przez ośrodek jest płatne sztuczne lodowisko (czynne tylko w okresie zimowym, w sezonie letnim natomiast zmienia się w kort tenisowy) i Aquapark. Drugą ważną instytucją jest „MKS Mazovia”, który jest bardzo silnie związany z MOSiR’em jednak formalnie jest osobną instytucją. Prowadzi on przede wszystkim amatorski zespół seniorów w piłce nożnej, silna sekcja rugby, Babilon Promotion i Tom Boxing Team organizują gale bokserskie pokazywane m.in. w TVP i Canal+, w tym pojedynki o mistrzostwo świata. Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się też boisko, Stadion na ul. Budowlanej, a także tereny rekreacyjne w Parku Dernałowiczów, w tym duży plac zabaw dla dzieci i skatepark.

Nowe mieszkania w Mińsku Mazowieckim – liczy się cena

Nie da się ukryć, iż duża grupa osób poszukuje tanich mieszkań. Stąd też lista planowanych inwestycji mieszkaniowych w Mińsku Mazowieckim stale się wydłuża. Dlatego zdecydowanie warto śledzić naszą ofertę, która już teraz szybko się powiększa. Nowe mieszkania w Mińsku Mazowieckim cieszą się zainteresowaniem nie tylko ze względu na cenę. To miasto z wygodnym dojazdem do Warszawy, w którym – naszym zdaniem – warto kupić mieszkanie. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi nieruchomościami w Mińsku Mazowieckim na stronie Dobry Adres.

Kontakt

Adres

Mińsk Maz. (05-300),

ul. J. Piłsudskiego 2 lok. U-1

Godziny otwarcia

Pon.-pt. 8.00-16.00

(inne godziny po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym)

Telefon

730 55 7777

730 557 777