Przed kupieniem mieszkania od dewelopera trzeba spełnić kilka formalności. Cała procedura jednak nie jest aż tak skomplikowana, jak niektórym klientom może się wydawać. Kupienie własnego mieszkania daje klientom poczucie bezpieczeństwa i możliwość związania się na dłużej z jednym miejscem. Kupując nieruchomość z myślą, że będzie się z niej korzystało przez dłuższy czas, trzeba dobrze wybrać lokalizację osiedla mieszkaniowego oraz standard, na jakim nam zależy. Większość klientów najbardziej chce kupować mieszkania od deweloperów. Na czym polega procedura zakupu mieszkania od firmy deweloperskiej?

Czy kupno mieszkania od dewelopera to bezpieczna inwestycja?

Decyzja o zakupie mieszkania od dewelopera jest bardzo bezpieczną opcją. Interesy klientów są chronione zapisami ustawy deweloperskiej. Dzięki niej nie ma już ryzyka żadnych nadużyć po stronie dewelopera. Przepisy bowiem jasno przedstawiają warunki, jakie firma deweloperska musi spełnić, żeby móc zajmować się najpierw realizacją inwestycji, a później rozpocząć sprzedaż mieszkań. W ustawie deweloperskiej uregulowany jest sposób ochrony praw osób, które kupują mieszkania i uregulowana jest kwestia przeniesienia praw własności po odbiorze mieszkań na klientów.

1 etap – Poszukiwania idealnej nieruchomości i sprawdzenie zdolności kredytowej

Nasza firma oferuje klientom mieszkania na sprzedaż w okolicach Warszawy. Działamy przede wszystkim w Mińsku Mazowieckim i w Cegłowie. Pierwszy etap zakupu mieszkania od dewelopera to wybór odpowiedniego osiedla mieszkaniowego, a w przypadku finansowania zakupu z pomocą kredytu hipotecznego też sprawdzenie swojej zdolności kredytowej. Nasza firma realizuje inwestycje mieszkaniowe wyłącznie  w atrakcyjnych lokalizacjach. Dzięki temu nasi klienci, wybierając odpowiednie mieszkania, sprawdzają w nich zazwyczaj tylko wielkość i rozkład pomieszczeń, tak aby, jak najlepiej spełniały ich wymagania.

2 etap – Sprawdzenie dewelopera i samej inwestycji

Przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy kupna mieszkania, powinno się też sprawdzić dewelopera oraz samą inwestycję mieszkaniową. Zanim podejmie się decyzję o kupnie mieszkania, warto jest sprawdzić poprzednio realizowane przez daną firmę deweloperską inwestycje mieszkaniowe, poszukać forów internetowych ich mieszkańców, a jeżeli ma się taką możliwość także osobiście odwiedzić wcześniejsze inwestycje i sprawdzić, czy na pewno niczego w nich nie brakuje i czy całość wykończona jest w taki sposób, jak byśmy tego oczekiwali.

3 etap – Ustalenie ceny nieruchomości i wszystkich warunków umowy

Po wybraniu dla siebie odpowiedniego mieszkania następuje czas ustalenia z deweloperem szczegółów transakcji, czyli ceny nieruchomości i innych warunków umowy. Zazwyczaj kupując mieszkanie od dewelopera, ma się możliwość dokupienia do niego miejsca parkingowego i komórki lokatorskiej. Warto jest zawsze negocjować cenę, jaka za wszystkie te elementy została ustalona przez dewelopera. Zazwyczaj im więcej elementów chce się kupić, tym większe ma się też możliwości negocjacyjne.

4 etap – Podpisanie umowy deweloperskiej

Finałowym etapem procedury zakupu mieszkania od dewelopera jest podpisanie umowy deweloperskiej. W zależności od etapu realizacji inwestycji mieszkaniowej można kupić gotowe mieszkanie, do którego od razu będzie można wejść i rozpocząć jego wykończenie, lub takie, które jest jeszcze w trakcie budowy i do którego po odbiór kluczy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W podpisanej umowie deweloperskiej ustalone są warunki finalizacji transakcji kupna, standard wykończenia mieszkania i zagospodarowania części wspólnych na osiedlu. Kupując mieszkanie, przed podpisaniem umowy deweloperskiej trzeba dokładnie sprawdzić, czy zostały w niej uwzględnione wszystkie wcześniejsze ustalenia z deweloperem. Tylko wtedy bowiem w razie zaistnienia takiej potrzeby będziemy mieli możliwość ubiegania się o swoje interesy.

730 557 777