Kupując nowe mieszkanie, każdy klient stara się, aby było ono idealnie dopasowane do jego potrzeb. Ważne przy tym są m.in. lokalizacja osiedla mieszkaniowego, piętro, na którym znajduje się mieszkanie czy dostępność w okolicach osiedla różnego rodzaju sklepów i obiektów usługowych. Najważniejszym parametrem wyboru jest jednak wielkość mieszkania. W dzisiejszym wpisie na blogu Dobry Adres Deweloper opisujemy, w jaki sposób dobrać odpowiedni metraż mieszkania do własnych potrzeb.

Określenie obecnych i przyszłych potrzeb

Wybierając idealny metraż nowego mieszkania trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim obecne i przyszłe potrzeby. Jeżeli obecnie szukamy mieszkania tylko dla siebie lub dla siebie i dla swojego partnera, nie oznacza to, że w niedalekiej przyszłości nie będziemy chcieli powiększyć rodziny. W takim przypadku na pewno warto jest od razu pomyśleć o kupieniu większej nieruchomości. Dzięki temu nie będziemy musieli jej tak szybko zmieniać na nową.

Metraż mieszkania w większości przypadków zależy też od możliwości finansowych. Kupienie zbyt dużego mieszkania sprawi, że przez długi czas będziemy musieli ponosić większe koszty związane z opłatą rat kredytowych oraz czynszu. W ofercie Dobry Adres Deweloper znajdują się mieszkania na sprzedaż pod Warszawą różnej wielkości, dzięki czemu u nas bez problemu możesz dobrać takie, które będzie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Idealny metraż mieszkania dla singla i dla pary

Osoby, które mieszkają same lub ze swoimi partnerami, nie mają tak dużych potrzeb metrażowych, jak rodziny z dziećmi. W takich przypadkach zazwyczaj wystarczające są mieszkania 1- lub 2-pokojowe. Takie mieszkania mają od 30 do 50 m2. Dzięki temu nie trzeba za nie płacić zbyt dużego czynszu. Są też dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości, a przy tym spełniają wszystkie potrzeby młodych ludzi, którzy jeszcze się uczą lub dopiero zaczynają swoją karierę zawodową.

Wielkość mieszkania odpowiednia dla rodziny z dziećmi

Większe potrzeby metrażowe mają rodziny z dziećmi. W idealnej sytuacji w mieszkaniu są salon, sypialnia rodziców oraz oddzielne pokoje dla każdego dziecka. Często zdarza się też tak, że dzieci mają jeden, większy pokój. Wybierając idealny metraż mieszkania dla rodziny z dziećmi warto jest wybierać mieszkania 3-, 4-pokojowe lub większe. Takie mieszkania rodzinne mogą mieć od 60 do nawet 120 m2. Tylko wtedy każdy członek dużej rodziny będzie miał dla siebie zapewnioną odpowiednią przestrzeń.

730 557 777