Mieszkania z rynku pierwotnego są najchętniej wybierane przez klientów. U dewelopera kupuje się nowe mieszkania, w których nikt wcześniej nie mieszkał. Znajdują się one na nowych osiedlach mieszkaniowych, które zostały stworzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, i które dają mieszkańcom więcej możliwości niż nieruchomości w starym budownictwie. Jakie są zalety mieszkań z rynku pierwotnego?

Niższe koszty zakupu i większa wartość rynkowa nieruchomości

Pierwsza zaleta mieszkań z ryku pierwotnego dotyczy niższych kosztów inwestycji. Mieszkania od dewelopera zazwyczaj są tańsze niż mieszkania z rynku wtórnego. Wpływ na to ma przede wszystkim to, że takie mieszkania znajdują się na nowych osiedlach mieszkaniowych, wokół których często nie ma jeszcze tak rozwiniętej infrastruktury, jak w okolicach starych osiedli. Czy jest to wada mieszkań od dewelopera? Zazwyczaj przez bardzo krótki czas. Im większe jest nowe osiedle mieszkaniowe, tym większy ma to wpływ na szybkość rozwoju okolicy.  Do czasu wprowadzenia pierwszych lokatorów, okolica nie będzie jednak jeszcze bardzo rozwinięta, co będzie wpływało na niższe ceny mieszkań. Korzyść tą można też dodatkowo zwiększyć, wybierając mieszkanie w odpowiedniej lokalizacji, np. mieszkania w stanie deweloperskim pod Warszawą od Dobry Adres.

Wraz z rozwojem okolicy i zwiększenia dostępności do różnych sklepów i lokali usługowych, wartość kupionej nieruchomości będzie stale wzrastała. To sprawi, że dokonana przez nas teraz inwestycja w zakup mieszkania, po kilku latach będzie mogła się zwrócić z nawiązką i jeżeli będziemy chcieli zmienić swoje mieszkanie na nowe, w przypadku nowych mieszkań nie powinniśmy mieć z tym większych problemów.

Niższe koszty utrzymania nieruchomości

Nowe mieszkania z rynku pierwotnego często są tańsze do utrzymania. Wykorzystane przy tworzeniu osiedla mieszkaniowego nowoczesne technologie mają wpływ np. na poprawę izolacji termicznej budynku. Dzięki temu zimą z mieszkań nie ucieka tak dużo ciepła i nie trzeba płacić wysokich rachunków za ogrzewanie. Co najmniej przez kilka pierwszych lat użytkowania nieruchomości, nie trzeba też się martwić o konieczność dokonywania wysokich wpłat na fundusz remontowy oraz o potrzebę naprawy jakichś elementów wewnątrz mieszkania.

Możliwość wykończenia wnętrz zgodnie ze swoimi potrzebami

Dla większości osób największą zaletą mieszkań z ryku pierwotnego jest możliwość ich wykończenia w dowolny sposób. Niezależnie od tego, czy chce się wykorzystać ich powierzchnię do stworzenia dużej przestrzeni, czy chciałoby się ją podzielić na więcej pomieszczeń, w przypadku mieszkania od dewelopera wszystko jest możliwe! Często można to zrobić nawet jeszcze przed odbiorem mieszkania, zgłaszając deweloperowi chęć dokonania w projekcie mieszkania zmian lokatorskich.

W mieszkaniach z rynku wtórnego nie jest to takie łatwe, ponieważ kupuje się mieszkanie, w którym ktoś już mieszkał i które już zostało wcześniej wykończone. Teraz wprowadzenie w nim dużych zmian aranżacyjnych może być dużym problemem, przez co najczęściej klienci decydują się iść na kompromisy i pozostawić przynajmniej część wcześniej zastosowanych rozwiązań.

730 557 777