Duże miasta mają wiele zalet, ale również wiele wad. Ciągły hałas, duże natężenie ruchu, mało terenów zielonych i wysokie ceny nieruchomości to najważniejsze z nich. Z tego względu w ostatnich latach coraz więcej osób, także takich, które na co dzień pracują w Warszawie, podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się na przedmieścia. Dlaczego warto się zdecydować na taki krok? Jakie są najważniejsze zalety mieszkania na przedmieściach, np. Warszawy?

Dla kogo mieszkanie na przedmieściach jest szczególnie dobrą opcją?

Kupno mieszkania na przedmieściach nie jest oczywiście idealnym rozwiązaniem dla każdego. Dla osób, które lubią spędzać wieczory na spotkaniach z przyjaciółmi w znajdujących się w centrum miasta klubach i barach, na pewno wyprowadzka na przedmieścia nie będzie zbyt wygodna. Nie dotyczy to lokalizacji dobrze skomunikowanych, do których dotrzeć można bezpośrednio autobusem lub pociągiem. Przedmieścia są natomiast idealnym miejscem dla osób, które szukają ciszy i spokoju. Miejscowości pod dużymi miastami są też doskonałym wyborem dla młodych osób, które szukają dobrego miejsca do wychowania swoich dzieci. Mniejsze natężenie ruchu i mniej gęstej zabudowy, na pewno znacznie ten proces ułatwia i sprawia, że staje się przyjemniejszy.

Najważniejsze zalety mieszkania na przedmieściach

W ostatnich latach większość osób, które podejmują decyzję o poszukaniu nowego mieszkania w okolicach Warszawy, robi to ze względu na ceny nowych nieruchomości. W dużych miastach są one obecnie bardzo wysokie i już mało kogo stać na to, żeby je kupić, nawet z pomocą kredytu hipotecznego. Na przedmieściach miast mieszkania są tańsze nawet o połowę, co znacznie ułatwia dokonanie takich inwestycji.

Drugim ważnym powodem podejmowania decyzji o zamieszkaniu na przedmieściach jest większa ilość terenów zielonych. Dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, jest to bardzo ważna zaleta. Mieszkając np. w Mińsku Mazowieckim lub w Cegłowie, znacznie łatwiej jest znaleźć tereny do biegania, do jazdy na rowerze lub po prostu na rodzinne spacery.

730 557 777