Klienci, którzy decydują się na kupienie nowego mieszkania od dewelopera, zazwyczaj mają do wyboru jedną z dwóch możliwości: mieszkanie w stanie deweloperskim lub mieszkanie wykończone pod klucz. Większość klientów decyduje się na kupienie mieszkania w stanie deweloperskim. Dlaczego tak niewiele osób decyduje się na kupno mieszkania wykończonego pod klucz? Co oznacza ten termin i jakie są zalety wyboru takiej opcji? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie na blogu Dobry Adres.

Standard wykończenia mieszkania pod klucz

Większość mieszkań kupowanych na rynku pierwotnym to mieszkania w stanie deweloperskim, czyli takie, w których przed wprowadzeniem się niezbędne jest wykonanie na swój koszt wszystkich prac wykończeniowych. To sprawia, że zanim klient będzie mógł się wprowadzić do swojego mieszkania, będzie musiał poczekać nie tylko na termin odbioru kluczy, ale też na zakończenie prowadzonych w mieszkaniu, przez zatrudnionych specjalistów lub przez siebie, prac wykończeniowych. Decydując się na mieszkanie wykończone pod klucz, czas oczekiwania na wprowadzenie znacznie się skróci, ponieważ od razu odbierzemy od dewelopera mieszkanie, do którego od razu będziemy mogli się wprowadzić.

Zazwyczaj firmy deweloperskie dają swoim klientom możliwość wyboru standardu wykończenia mieszkania pod klucz. Klient, podpisując z deweloperem umowę, może się zdecydować na jedną z trzech możliwości wykończenia: podstawową, rozszerzoną lub Premium. Każdy standard wykończenia różni się ceną za metr kwadratowy i rodzajami możliwych do zastosowania podczas wykończenia materiałów. Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych w mieszkaniu, klient oczywiście otrzymuje od dewelopera przygotowane propozycje projektów wykończenia, z których wybiera tę, która najbardziej mu odpowiada.

Jakie są zalety kupna mieszkania wykończonego pod klucz?

Największą zaletą zakupu takich mieszkań jest ograniczenie oczekiwania na wprowadzenie do kupionej nieruchomości. Nasza firma sprzedaje mieszkania pod klucz pod Warszawą. Często nasi klienci dopiero mają zamiar przeprowadzić się np. do Cegłowa lub do Mińska Mazowieckiego. Z tego względu, najlepiej, jeżeli przed odbiorem kluczy będą mogli choć trochę ograniczyć konieczność przyjeżdżania do nowego mieszkania i ustalania z wykonawcą szczegółów wykończenia. Decydując się na mieszkanie wykończone pod klucz, mają taką możliwość.

Dlaczego większość klientów woli kupować mieszkania w stanie deweloperskim?

Kupienie od dewelopera mieszkania wykończonego pod klucz jest bardzo wygodną opcją, jednak wielu klientów woli samemu zająć się wykończeniem kupionej nieruchomości. Na pewno  wybierając mieszkania w stanie deweloperskim, ma się możliwość dłuższego planowania sposobu ich wykończenia i wypróbowywania różnych opcji. Czasami klienci, powierzając też firmie deweloperskiej zadanie wykończenia ich nowego mieszkania, obawiają się o to, czy faktycznie zostanie ono wykończone w takim standardzie, jak tego oczekują. Tak naprawdę jednak takie same wątpliwości mogą mieć też, zatrudniając firmę wykończeniową.

730 557 777